Złoty Konkurs z okazji urodzin :) - Wygraj Złote Nagrody!

Witajcie moi drodzy! :)

Tak jak już wczoraj zapowiadałam na fp, dzisiaj zorganizowałam dla Was konkurs, i to nie byle jaki tylko Złoty Konkurs :) Ze szczegółami zapoznam Was troszkę później w poście a teraz kilka słów wytłumaczenia z jakiej okazji wymyśliłam konkurs :)
W dniu dzisiejszym stuknęło mi ćwierćwiecze... 25 lat to już jest coś :D dlatego postanowiłam świętować razem z Wami :)

Cóż możecie wygrać? 


- Zegarek na bransolecie ze złotą tarczą
- Nowość Avon, która ukaże się w katalogu 12/2015 czyli woda perfumowana Avon Femme Icon
- Rewitalizująca maseczka Planet Spa Avon

Mam nadzieję, że nagrody przypadną Wam do gustu i będziecie chcieli świętować razem ze mną ;) WSZYSTKIE NAGRODY SĄ NOWE!

Regulamin :

1.  Organizatorem konkursu jest właściciel bloga.
2. Konkurs przeprowadzany jest na zasadach określonych niniejszym regulaminem i przepisami obowiązującego prawa.
3. Konkurs przeznaczony jest dla osób będących publicznym obserwatorem bloga, fanem fanpage'a bloga oraz zamieszkałych na terenie Polski.
4.  Zgłoszenia są przyjmowane od 6 sierpnia 2015 r. do 30 września 2015 do godziny 24:00. Zgłoszenia wysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
5.  Zwycięzca konkursu - osoba, która odpowie w najciekawszy sposób na pytanie konkursowe zostanie ogłoszony w ciągu 5 dni od daty zakończenia konkursu na łamach bloga oraz fanpage'a.
6.  Jeśli zwycięzca nie zgłosi się w ciągu 3 dni od podania wyników, zostanie wybrany nowy zwycięzca.
7. Nagrodą jest zegarek, woda perfumowana i maseczka do twarzy. 
8.  Nagroda wysyłana tylko na terytorium Polski
9. Zamieszczając komentarz zawierający chęć udziału w rozdaniu uczestnik wyraża zgodę na akceptację niniejszego regulaminu oraz na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr 133 pozycja 883).
10. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie w wyjątkowych sytuacjach.
11. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. z 2004 roku Nr 4 poz. 27 z późniejszymi zmianami).


Co należy zrobić by wygrać?


Obowiązkowo:

1. Być publicznym obserwatorem mojego bloga
2. Polubić profil Szmaragdowe Oczko na Facebooku [KLIK]
3. Udostępnić baner konkursowy u siebie na blogu bądź profilu na Facebooku. 
3. Odpowiedzieć na pytanie: Twoja złota myśl (motto). Uzasadnij krótko swój wybór.


Wzór zgłoszenia:


Obserwuje jako:
Na fb lubię: (nick/ imię i pierwsza litera nazwiska)
Udostępnienie baneru: BLOG (link) / FB (link)
Odpowiedź na pytanie konkursowe: 


Baner do pobraniaTo jak? Bawicie się razem ze mną? ;) 

Każdemu z osobna życzę powodzenia, trzymam kciuki :)

Komentarze

 1. Wszystkiego NAJpiękniejszego w Dniu Urodzin Kochana - jejku, taki piękny wiek, to ja jestem o 10 lat starsza od Ciebie :)
  Spełnienia marzeń i wszystkiego, czego tylko sobie zażyczysz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sto lat, rówieśniczko :)

  Obserwuje jako: Milena M
  Na fb lubię: Milena Kosmetycznepasje
  Udostępnienie baneru: BLOG http://kosmetyczneporadym.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Moje życiowe motto to "In this short life, there's no time to waste on giving up". Często niepowodzenia odbierają chęć do działania, łatwo jest się poddać, gdy przeciwności losy się piętrzą i utrudniają osiągnięcie wymarzonego celu, jednak nie można pozwolić, aby chwilowa porażka przesądziła o przyszłości, wszak życie jest za krótkie, żeby się poddawać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwuje jako: Eva Pe
  Na fb lubię: Lady in Black
  Udostępnienie baneru: BLOG http://ladyinblack69.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Moje motto to : "Postępuj wobec ludzi tak, jak chcesz żeby oni postępowali wobec Ciebie". A dlaczego takie motto? Dlatego, że w dzisiejszym świecie mnóstwo jest egoizmu i rządzi dążenie do celu po trupach. Ludzie nie zwracają na siebie uwagi nawzajem, chyba że chcą wykorzystać kogoś do swoich celów. A ja tak nie chcę. Nie chcę być dla nikogo marionetką, nie chcę być wykorzystana czy pomiatana. Nie umiem też postępować tak wobec ludzi. Zawsze staram się wczuć w sytuację innej osoby, staram się zrozumieć co ona czuje i czy nie robię jej krzywdy swoim zachowaniem.

  Z okazji Twoich urodzin życzę Ci zdrowia, uśmiechu n a co dzień i spełnienia najskrytszych marzeń :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuje jako: rudy włos
  Na fb lubię: Kasia S
  Udostępnienie baneru: rudywlos.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:" śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą". Zawsze wydawało mi się, że mam na wszystko czas i na to by powiedzieć, że ktoś jest dla mnie ważny. Czasami kłócimy się z kimś, drzemy koty a nawet nie zdajemy sobie sprawy, że za moment, może tej osoby już nie być. Kilka lat temu straciłam bliską koleżankę w wypadku samochodowym. Czasami było dobrze, czasami źle. W momencie, gdy zginęła byłyśmy pokłócone. Odeszła nagle, na pasach uderzył ją naćpany koleś bez prawka. Na pogrzebie nie mogłam powstrzymać łez. Bardzo szybko zdałam sobie sprawę jak błahe były te nasze spory i jak wspaniałe chwile przeżyłyśmy razem. Kochajmy i szanujmy się nawzajem, nie kłóćmy się z byle powodu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuje jako: Pani Lecter
  Na fb lubię: Agata N.
  Udostępnienie baneru: FB https://www.facebook.com/starapudernicaa/posts/1626582557613055
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze. - Zafón
  W świecie, gdzie małżeństwa zamiast dzieci mnożą rozwody, to bardzo mądra myśl.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obserwuje jako:Katarzyna Wierzba
  Na fb lubię: Kasia W.
  Udostępnienie baneru: FB (link) https://www.facebook.com/katarzyna.wierzba1/posts/1003726073012680
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Co nas nie zabije to nas wzmocni"-nauczyłam się ,że po każdej porażce trzeba się podnieść,nie poddawać się,tylko uczyć się na swoich błędach!!! Bardzo mi się to moje motto podoba,mam duzy napis w sypialni na scianie :) Rano widząc go mam niezłą motywację na cały dzień na walkę z przeciwnościami losu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obserwuje jako: Sabina eM
  Na fb lubię: Sabina Emm
  Udostępnienie baneru: https://www.facebook.com/sabinka.em/posts/1615452128730874?pnref=story
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Nie ubliżaj, szanuj, kochaj, doceniaj - bo jutro mogą zostać tylko WSPOMNIENIA!

  Co tu dużo mówić - wszystko jest zawarte w tych kilku słowach.. powinniśmy doceniać ludzi jakich mamy wokół siebie, kochać ich ;) szanować.. bo jutro może ich zabraknąć ...

  OdpowiedzUsuń

 8. Obserwuje jako: Braggaxyz
  Na fb lubię: Ada B.
  Udostępnienie baneru: FB (link) -> https://www.facebook.com/ada.bury.10/posts/431711010346156?pnref=story
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Żyj i szalej, nie pytaj, co dalej. Kochaj i grzesz miłością się ciesz.

  Cóż dla mnie to korzystanie z życia pełnymi garściami, robienie tego na co ma się ochotę, bez zastanawiania się, co ludzie powiedzą. Cieszenie się drobnostkami i dostrzeganie samych pozytywów, nawet wśród najgorszych momentów ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Obserwuję jako: Serilla
  Na fb lubię: Anna Jakubowska
  Udostępnienie baneru: http://wszystko-zaczyna-sie-od-marzen.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Aby ktoś mógł wygrać, ktoś musi przegrać". Proste, logiczne zdanie, które nie ma tak dużej głębi, jak inne filozoficzne myśli, jednak dla mnie ma bardzo duże znaczenie. Z natury jestem osobą cholernie ambitną, która zawsze sięga po to, czego chce. W swoją pracę wkładam całe serce, ale nie zawsze udaje mi się wygrać. Lata temu, w szkole podstawowej zrozumiałam, że nie warto w takim wypadku się załamywać, bo tak naprawdę - zwyciężam. Patrząc na radość osoby, która zdobyła pierwsze miejsce, wiem, że nie zdobyła go, gdybym ja nie przegrała. Przegrywając, dałam komuś szczęście. A małe porażki lub wygrane zdarzają się nam cały czas: w kolejce po świeże pieczywo, na koncertach, gdy ze sceny rzucane są upominki, w internetowych losowaniach albo w rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego trzeba w tych malutkich chwilach szukać pozytywnych stron, które pokażą, że tak naprawdę nigdy do końca nie przegrywamy.
  W ten sposób nauczyłam radzić sobie z porażką i przekształcać ją w pozytywne emocje, stąd "aby ktoś mógł wygrać, ktoś musi przegrać" jest moim najważniejszym życiowym mottem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwuje jako: Margie
  Na fb lubię: Ney Leenka
  Udostępnienie baneru: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1453291508332938&id=100009563085580
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Miłość nie le­ci z kra­nu jak wo­da, nie możesz jej od­kręcać i zakręcać, kiedy tyl­ko zechcesz. " S. King - Miłość to uczucie, którego nikt z nas nie może kontrolować. Uważam, że każdy powinien o tym pamiętać i przede wszystkim brać pod uwagę uczucia innych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Obserwuje jako: Panna Mysia
  Na FB lubię jako: Mysia Familia
  Udostępnienie baneru: http://mysia-familia.blogspot.com/p/konkursy-blogowe.html

  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  "(...) tak powiedziała mu matka, kiedy był jeszcze małym, pulchnym jagniątkiem. Powiedziała, że szczury to malutkie, bardzo wełniaste owieczki, które przebiegają stadkami przez stajnie i stodoły roznosząc sny owcom większym."

  Powyższy cytat pochodzi z mojej ulubionej książki pt. "Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann. Nietrudno zgadnąć, że moje serduszko zdobył za sprawą małych ogoniastych stworzonek... Lecz ten krótki fragment o przyjaznych szczurkach jest mi bliski również dlatego, że niesie ze sobą istotne przesłanie - w naszym świecie istnieje dużo stworzeń oraz zachodzi wiele zjawisk, których nie znamy, zaś to co jest nam nieznane, często rodzi w nas strach i nienawiść. Jeśli jednak otworzymy nasze serca, uwolnimy się od stereotypów i pozbędziemy uprzedzeń, ten straszny świat stanie się miejscem przyjaznym, pełnym nieprawdopodobnych zjawisk oraz ciekawych ludzi o intrygującej kulturze i bogatej historii. Światem, w którym nawet złowrogie szczury buszujące w ciemności mogą być puchatymi owieczkami niosącymi radosne sny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwuje jako: Beauty B.
  Na fb lubię: Beauty .
  Udostępnienie baneru: http://beautybeauty2003.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Moje motto to: "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś"
  Moje motto pochodzi z książki ,,Mały Książe: Antoine de Saint Exupery. Mojej ukochanej ksiażki, która w ogóle jest kopalnią cytatów. Wracając jednak do mojeo motta- ono przypomina mi o tym, że inni ludziczy zwierzęta to nie są zabawki pozbawione serca i uczuć, nie wolno się nimi bawić a potem od tak zostawić. Trzeba być odpowiedzialnym za to, co się robi

  OdpowiedzUsuń
 13. Obserwuje jako: aszaszka
  Na fb lubię: Agnieszka Ciu.
  Udostępnienie baneru: BLOG http://aszaszka.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Let go of the past and the past will let go of you. Tak naprawdę dopiero od niedawna to zdanie nabrało dla mnie sensu i znaczenia. Stało się dla mnie na tyle ważne że nawet zamierzam je sobie wytatuować :) W pełni się z nim zgadzam i w końcu dzięki odpowiedniej osobie mogę odpuścić przeszłości i nie żyć wspomnieniami.

  OdpowiedzUsuń
 14. Obserwuje jako: Rozalia59
  Na fb lubię: Rozalia Drożdżyńska
  Udostępnienie baneru:/ FB - https://www.facebook.com/rozalia.drozdzynska/posts/155760168098004?pnref=story
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  "Nic się nie dzieje bez przyczyny" - całe moje życie obserwuję jak jedno wydarzenie ma wpływ na kolejne, jak jedna decyzja pociąga drugą, jak jeden uśmiech może odmienić życie ( i na dobre i na złe). Wiem, że jeśli wydarzy się coś złego, coś co zwali mnie kompletnie z nóg, sprawi, że moej życie przestanie mieć sens, że będę chciała umrzeć wtedy właśnie wydarza się coś tak wspaniałego, tak dobrego, że poprzednie wydarzenie schodzi w cień, przestaje mieć znaczenie. Dlatego za każdym razem gdy źle się dzieje, gdy boli nie do wytrzymania wiem że dzieje się to po to by wydarzyło się coś pięknego. Te trudne, bolesne chwile, dni, czasami lata dają początek tym dobrym, wspaniałym i pięknym chwilom, wymazują wtedy cały ból, niewyobrażalne cierpienie zamienia się w niewyobrażalne szczęście.

  OdpowiedzUsuń
 15. Spóźnione wszystkiego najlepszego :) Nie biorę udziału :) powodzenia wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Obserwuje jako: włosovelove.
  Na fb lubię: Syndia D.
  Udostępnienie baneru: BLOG http://wlosovelove.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia". Dawno temu powiedziała mi to moja mama... te słowa utknęły mi w głowie. Wiadomo, że sama ich sobie nie wymyśliła ale dokładnie zrozumiałam ich sens i dotknęły mnie tak, że też zaczęłam się nimi kierować. Nie smucę się porażkami, potknięciami bo wiem, że gdyby nie one, gdyby w moim życiu wiecznie trwały szczęśliwe chwile to nie doceniałabym ich i chciałabym czegoś więcej. Przez to, że życie czasami kopnie Nas w d***, doceniamy drobne rzeczy, które sprawiają że się uśmiechamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Obserwuje jako: Immenseness
  Na fb lubię: Magdalena Łapczyńska
  Udostępnienie baneru: BLOG http://immenseness.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover." Jest to wypowiedź Marka Twain'a który mówi samą życiową prawdę. To fakt, że wiele ludzi na przestrzeni lat żałuje, że nie dokonało jakichś rzecz. Twain zachęca do tego, aby się otworzyć na życie i świat i nie marnować ani chwili, ponieważ nie znamy dnia ani godziny kiedy tak naprawdę wszystko się zakończy. Mam w sobie taki syndrom odkładania marzeń na później, szukania idealnego momentu... Ale idealny moment nigdy tak naprawdę nie następuje a życie leci do przodu. Dlatego ta wypowiedź jest moim mottem, ponieważ daje mi takiego psychicznego "kopniaka" aby ruszać do przodu i cieszyć się każdą chwilą życia :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Obserwuje jako:Zdzisława Imianowska
  Na fb lubię Zdzisława I
  Udostępnienie baneru: FB (link) https://www.facebook.com/mlecznakrowka/posts/898019763617538
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Nie rób drugiemu tego co tobie nie miłe.Zawsze te słowa mi powtarzała babcia,że mam się zastanowić co robię wobec drugiego człowieka bo karma powraca.I to jest prawda,Bardzo dużo nauczyłam się na podstawie tego zdania i trzymam je we własnym rygorze.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zdecydowanie jest trochę za późno, ale sto lat :))
  Obserwuje jako: Ola Szum
  Na fb lubię: Ola Szum
  Udostępnienie baneru:http://zielony-pokoik.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: moja złota myśl... "Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś" - jest to cytat z jednej z moich ulubionych książek, dokładnie z Małego Księcia, którego chyba wszyscy znają ze szkolnych lektur. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, miłości, oddaniu. Nie każdy pamięta o to, aby dbać o najbliższych. Owszem, nie zawsze ma się wolny czas, ale trzeba chociaż trochę poświęcić go dla ważnej osoby! Kiedy roślinkę się nie podlewa, ona usycha... To samo jest z przyjaźnią, która wg mnie jest nawet piękniejsza, niż miłość ;) Jeśli kwiatek ładnie kwitnie, rośnie wysoki, dumny, piękny, ale nie zostanie w porę podlany, uschnie... to samo jest z przyjaźnią...

  OdpowiedzUsuń

 20. Obserwuje jako: Czarna Kawa
  Na fb lubię: Edyta S.
  Udostępnienie baneru: BLOG http://kreconowlosaa.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: moje motto: "Głupotą jest mówić, że jest się samotnym jak palec... Przecież każdy ma cztery inne wokół". Był w moim życiu czas, w którym jak mi się wydawało - zostałam sama. Masa problemów, przyjaciele nie mieli ochoty mnie wysłuchiwać i mi pomagać... Stałam się po prostu ciężarem. Myślałam, że nie mam nikogo. Jednak pomoc przyszła niespodziewanie i to od osoby, którą ledwo znam, po której w życiu nie spodziewałabym się pomocy. Osoba ta również wypowiedziała do mnie powyższe słowa... I od tego czasu się ich trzymam. Już wiem, że nieważne co w życiu by się działo to nigdy nie jestem sama. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże. Ludzie może i są dziwni, często nieuprzejmi... Ale są wśród nich prawdziwe perły... Problem to rodzaj selekcji, który pokazuje na kim można polegać.

  OdpowiedzUsuń
 21. Obserwuje jako: Magdalena Winchester
  Na fb lubię: Magdalena Owczarczyj
  Udostępnienie baneru: BLOG befitandfancy.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "No pain no gain" - bez bólu nie ma osiągniętych celów. Dotyczy to nie tylko ćwiczeń fizycznych (jestem kulomiotką), ale również wszystkiego, do czego w życiu dążymy. Wiele razy dostaniemy w du*ę, zanim osiągniemy to, co chcemy. Ważne jest, żeby przetrwać/pokonać przeciwności losu i dążyć uparcie do celu, ale nie po trupach :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Obserwuje jako: Sadi
  Na fb lubię: Marina Michałowska
  Udostępnienie baneru: www.drunkpriest.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Moje motto brzmi " Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe " Jest to prosta filozofia, którą staram się kierować całe życie. Niestety, o ile postępuję fair z moimi postanowieniami oraz sumieniem to często zdarza się, że ludzie są podli i pną się po trupach do celu, depcząc osoby starające się zachowywać się w porządku w stosunku do nich. Oczywiście nie jestem sierotką, a dopełnieniem do powyższego motta brzmi magiczne "vice versa". Choć pierwsze motto stosuję na co dzień, drugie jest okazyjnie w przypadkach niezwykle niemiłych i bolących ^^

  OdpowiedzUsuń
 23. Obserwuje jako: Agata Rak
  Na fb lubię: Agata R
  Udostępnienie baneru: BLOG : www.puella-92.blogspot.com
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Nie rezygnuj z celu jesli on wymaga czasu, czas i tak upłynie".
  Moje ulubione motto, które myslę, że towarzyszyć mi będzie przez całe życie. Gdyby nie to stwierdzenie nie zapuszczałabym włosów, nie dbałabym o nie tak bardzo. To mnie motywuje do działania, bo za rok, czy dwa i tak będę musiała przeżyć, a już dziś moge zadbać, żeby za ten czas być z siebie dumna,ze swojej owocnej pielęgnacji i patrzeć na efekty, cieszyć się że tego czasu nie zmarnowałam. Nie dotyczy to tylko włosów, całego naszego pięknego życia

  OdpowiedzUsuń
 24. Obserwuję jako: Martuś S.
  Na fb lubię: Marta Theresa S.
  Udostępnienie baneru: tak https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1619367531662112&id=100007666419550
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Moje motto towarzyszy mi całe życie. Dzięki niemu nie bałam się porzucić studiów ekonomicznych i przenieść się na ASP. Nie wahałam, szukając miłości, przenieść się na drugi koniec Polski. Nie miałam wątpliwości by ową miłość porzucić, kiedy nie okazał się tym jedynym. Moje motto uświadamia mi, ze zmiany w życiu są dobre i potrzebne; że każdą sytuację można obrócić na swoją korzyść; że warto sięgać dalej i głębiej. Moje motto brzmi: NIE BÓJ SIĘ ZROBIĆ JEDNEGO DUŻEGO KROKU. DWOMA MAŁYMI PRZEPAŚCI NIE POKONASZ.

  OdpowiedzUsuń
 25. Obserwuję jako: Pistacjowa Natalia
  Na fb lubię jako: Natalie Gąsiorek
  Udostępnienie konkursu na fb: publiczne na mojej tablicy.
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Moim motto życuowym jest: "Kiedy ubierają Cię w słowa, których nie znasz, nie musisz im wierzyć- wystarczy, że znasz siebie"
  Nie interesuje mnie co inni ludzie o mnie mówią. Ci co będą chcieli mnie obgadać i tak to zrobią niezależbie od tego czy mnie to rusza. Żyj własnym rytmem na który nikt nie ma wpływu. Nie zmieniam się, jeżeli komuś nie pasuje moja osoba. Zawsze jestem sobą i wiem do czego mogłabym być zdolna.
  Nie wiem czy jest to mądre ale tego się trzymam:)
  Powodzenia wszystkim;) i wszystkiego najlepszego na jubilatki, mimo, że troszkę spóźnione.

  OdpowiedzUsuń
 26. Obserwuje jako: Marta Ciesla
  Na fb lubię: Marta C.
  Udostępnienie baneru: https://martac92.wordpress.com/2015/09/25/zloty-konkurs-u-szmaragdowe-oczko/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Chwytaj dzień"- jestem osobą żywiołową i wszędzie mnie pełno. W pełni korzystam z życia, bo je kocham :) nawet gdy pojawią się jakieś problemy staram się znaleźć w nich pozytywy i to mi bardzo pomaga chwytać i wykorzystywać każdą chwilę swego życia :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Obserwuje jako: Sabi S.
  Na fb lubię: Sabi Si
  Udostępnienie baneru: BLOG isthemagichereforever.blogspot.com/
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: "Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz." Odkąd parę moich słów zostało użytych przeciw mnie uważam co mówię i do kogo mówię. By znów nie zdziwić się, iż ktoś totalnie obcy wie o mnie coś czego nie powienien.

  OdpowiedzUsuń
 28. Obserwuje jako: mariola mazur
  Na fb lubię: mariola mazur
  Udostępnienie baneru: BLOG (link) http://zmalowanalala.blogspot.com/

  Odpowiedź : "Nie mogę wierzyć w jednego Boga skoro bogów jest dużo - muzułmański, chrześcijański, żydowski… W słowie ’'god” brakuje jednego “o” Bo ja wierzę w dobro, jasne?! “” ~Ozzy Osbourne
  Odkąd przeczytałam po raz pierwszy tą wypowiedź Ozziego staram się żyć wg tej zasady. Jestem zdania, że gdyby każdy człowiek twierdzący , że nosi w sobie miłość do jakiegoś boga dodał to jedno "o" na świecie działoby się lepiej. Wierzę, że to co dajemy innym do nas wraca.

  OdpowiedzUsuń
 29. Obserwuje jako: Edyta Maculewicz
  Na fb lubię: Edyta M.
  Udostępnienie baneru: FB (https://www.facebook.com/edyta.maculewiczstaszewska/posts/1095226960509275?pnref=story)
  Odpowiedź na pytanie konkursowe: Świat nie jest taki, jakim go widzisz, ale Ty jesteś taki, jakim widzi Cię świat. To motto wymyślone przez mojego męża i wspaniale podsumowuje rzeczywistość oraz wizerunek każdego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 30. 1. Obseruję jako Moniin
  2. Na fb lubię jako Monika Nowak
  3. Udostępniam na fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100010229174334
  4. Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  Lata świetlne temu, będąc w liceum i skrupulatnie ucząc się do jakże pasjonującego przedmiotu, jakim jest historia wyczytałam słowa Winstona Churchilla "Sukces nigdy nie jest ostateczny, porażka nigdy nie jest totalna, Liczy się tylko odwaga". Pamiętam do dziś jakie ogromne wywarły na mnie wrażenie, dzięki czemu stały się moim motto życiowym, które towarzyszy mi każdego dnia. Ten świat już tak jest zbudowany, że sukces wielokrotnie przychodzi łatwo, gładko, bez większego zaangażowania. Każdy z nas jest inny, każdy ma swoje prywatne predyspozycje i możliwości. Sukces jest miarą wielu wyborów, których dokonujemy w ziemskiej drodze. Budujemy go stopniowo lub osiągamy ukradkiem. Raz osiągnięty możemy łatwo stracić. Bez zbytniego nadwyrężania się. Nie jest on nam damy na zawsze. Po sukcesie zazwyczaj przychodzi porażka. Wtedy płaczemy, rozpaczamy, żalimy się, obarczamy nią innych, pomstujemy. Nie dostrzegamy, że każda z nich przybliża nas do stabilniejszych i dłuższych sukcesów. Żyjemy chwila i patrzymy krótkowzrocznie. Wiecie co jest najważniejsze? Odwaga. Nie porażka czy sukces, który osiągamy. Nie płacz czy też radość i śmiech po nich. Odwaga w sięganiu po marzenia. Odwaga, która popycha nas do wyborów, kształtuje. Żeby osiągnąć jedno lub spać w otchłań drugiego podejmujemy pewne działania, wykazujemy się odwagą. I na końcu tej drogi tylko ona okazuje się ważna i tylko ona towarzyszy nam zawsze. Przez całe życie więc pielęgnuję ją w sobie. Bo to coś co nas wyróżnia. Definiuje jako ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 31. Obserwuje jako: adaasiek21
  Na fb lubię: Adam K
  Udostępnienie baneru: FB https://www.facebook.com/adam.klichowski/posts/913515418696103
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  ZŁOTA MYŚL : "Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie"
  Brakuje mi słów, aby wyrazić swe zażenowanie,
  O dreszcze przeprowadza mnie głupot gadanie,
  Więc gdy znajduje się w takiej sytuacji milczeniem odpowiadam,
  Że to jest dobre rozwiązanie - z góry zakładam.
  Złotą myśl od babci kiedyś dostałem,
  Od pierwszej chwili się nią zafascynowałem,
  Czym prędzej w życie ją wprowadziłem,
  Wyszukać dobrą odpowiedź się już nie trudziłem.
  Nie bez powodu złotą myślą to nazywają,
  Bo ludzie bez sensu czasem "gadają",
  I najlepiej wtedy milczeniem to skomentować,
  Aby swoich słów później nie żałować. !

  OdpowiedzUsuń
 32. Obserwuje jako: Kawaler 123
  Na fb lubię: Sebastian L
  Udostępnienie baneru: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=168375626835544&id=100009893233046
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:
  "Człowiek wygrany, umie przegrywać" - to motto, które towarzyszy mi od dzieciństwa. Pamiętam jak jeszcze byłem małym chłopcem, to rodzice pozwalali mi wygrywać w warcaby, szachy i inne tego typu gry, tylko po to by mi nie było smutno! Teraz z perspektywy czasu wiem, jaka cenna to była lekcja dla mnie, jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że nie zupełnie o to w życiu chodzi, by dać komuś wygrać. Dotyczy to życiowych sytuacji, które mają miejsce każdego dnia, w których upadam, ale zawsze się podnoszę i brnę do przodu by osiągnąć zamierzony cel. Sztuką jest walczyć o swoje, nie dając za wygraną. To tylko mit, że porażka czyni nas przegranymi ludźmi - ja się z tym nie zgadzam! Bo gdy po porażce podnoszę się i dalej działam czyni mnie to wygranym i przybliża do osiągnięcia sukcesu. Przykład ? Spróbowałem swoich sił w konkursie, który organizowałaś we współpracy ze sklepem lambre i co ? Nie udało się, poległem, ale nie poddałem się i znów stanąłem do walki i nawet jeśli mi się nie uda nic wygrać to w głowie i tak szumieć będzie mi złota myśl "Człowiek wygrany, umie przegrywać" :)) Nikt nie lu­bi przeg­ry­wać, jed­nak wszys­tkim nam się to zdarza i chociaż nie lubię tego momentu zawiedzenia to chcę ciągle stawać czoła wyzwaniom !

  E-mail: kawa123ler@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Obserwuje jako: dobiezka
  Na fb lubię: Marta Dob.....
  Udostępnienie baneru: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=420779704780707&set=a.269232969935382.1073741829.100005460435878&type=3&theater
  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  "Stop wishing , start doing!"

  Trzy lata temu podjęłam najlepszą decyzję w swoim życiu, odnalazłam drogę, która powoduje, że jestem szczęśliwsza. I szczuplejsza. Zaczęłam walczyć o siebie. Czuję się zdrowo oraz atrakcyjnie. Czuję się pięknie! Obecnie dzień bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest dla mnie dniem straconym. Zmierzenie się z morderczym treningiem uświadamia mi, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Że jak się chce to można wszystkiego dokonać nie tylko w sferze fizycznej, ale również w naszym życiu na co dzień. Aktywność pomaga pokonać własne słabości oraz wzmacnia siłę charakteru. Rozładowuje stres oraz negatywne emocje. W przeszłości w takich sytuacjach opychałam się niezliczonymi ilościami słodyczy, co nie dość że doprowadzało do zwiększonych ilości tłuszczu na moim ciele, to poprawiało humor, ale tylko na chwilę! Jestem wartością sama dla siebie, którą pielęgnuję każdego dnia. Uzależniłam się. Nie zrezygnuję!
  Tym mottem kieruję się również w każdej innej sferze!:)


  OdpowiedzUsuń
 34. Obserwuję jako: Mro Kat
  Na fb lubię jako: Katarzyna Mrożek
  Udostępnienie: https://www.facebook.com/katarzyna.mrozek/posts/1038468802863817

  Odpowiedź na pytanie konkursowe:

  "Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie" oraz z drugą wersją "Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro, ale nie przestawaj marzyć tak, jakbyś miał żyć wiecznie'.
  Będzie mi ciężko o tym napisać, bo na samo wspomnienie łzy cisną się do oczu… 5 lat temu, dokładnie w 19 urodziny miałam wypadek samochodowy. Czuwał nade mną Anioł Stróż, bo mimo że auto skasowałam, ja cudem przeżyłam, mając jedynie złamaną rękę, małe rany od szkła i pełno siniaków. Mama wtedy powiedziała do mnie, żebym traktowała to jako nowe życie. Jakbym dopiero co się narodziła (w końcu był to dzień urodzin). Wtedy uświadomiłam sobie, że trzeba brać z życia, każdego dnia tyle, ile jesteśmy w stanie. By każdą godzinę, minutę, sekundę przeżyć w pełni, starając się nie ogladać wstecz i nie myśleć tylko o przyszłości. Robić to co kochamy, być dobrymi ludźmi, którzy potrafią nieść pomoc. Bo nie wiadomo czy dożyjemy kolejnego dnia... Nauka zaś, która pojawia się w drugiej części motta to wskazówka, by nabywać nowe doświadczenia, poznawać świat i siebie - żyjemy po to by się uczyć, rozwijać pasję, zamiłowania, poszerzać swoje horyzonty życiowe. Bo mimo, że jutro nas może nie być, to każda nauka może przydać się dzisiaj. I każda sprawi, że staniemy się lepszym, wartościowym człowiekiem. Tak samo jest z marzeniami. One nic nie kosztują, a są taką bateryjką, która daje nadzieję i optymistyczne spojrzenie na świat oraz ludzi. Dają moc, by się starać w życiu coś osiągnąć. Wiadomo, jedne są łatwiejsze do spełnienia, drugie trudniejsze, inne w ogóle nie są osiągalne...Ale marzenia budują w nas poczucie radości i chęci by próbować je zdobyć, dzięki temu żaden dzień nie będzie stracony… Bo naprawdę warto żyć, warto się uczyć i warto marzyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Obserwuję jako: nika
  Na Fb lubię jako: Nikola K.
  Udostępnienie: blog (KLIK)
  Odpowiedź:

  Zamieszkałam w pustym, cichym ciele
  Ja – bez wyrazu, bez światła, bez błysku
  Lecz uczuć umarłych we mnie zbyt wiele
  By zmieścić je w jednym żywym cmentarzysku

  Teraz mam serce, mam dłonie, mam oczy
  Czuję i widzę rzeczy skryte za kurtyną
  Mam i nogi, choć nie chcę już kroczyć
  Mam płuca, choć mój oddech gdzieś zniknął

  Lecz zapomniałam w całym tym dziele
  O jednej fundamentalnej dlań kwestii
  Dusza istnieje w jednym ciele
  A żyje, gdy w dwóch może się pomieścić

  Każdy z nas ma chwile, kiedy wydaje nam się, że możemy zbudować cały świat od podstaw, ale miewamy również takie, gdy zdaje nam się, że żadnego świata nie ma, albo jest, ale jakby nie nasz. Wówczas po prostu czegoś w nim brak. Jesteśmy weseli i na ogół zadowoleni z życia, ale to nie jest szczęście – być może czasem jedynie jakiś rodzaj euforii czy satysfakcji. Nawet jeśli w pewnym momencie wszystko jest na swoim miejscu, każdy odłamek pasuje do siebie, ale gdzieś w środku zabraknie tego jedynego, kluczowego, obraz jest zniekształcony, jakbyśmy oglądali siebie i swoje życie w krzywym zwierciadle. Jedyne, czego wówczas pragniemy, to aby ten odłamek wreszcie się odnalazł i był nasz, tylko nasz, i żebyśmy my należeli do niego. Ilekroć próbujemy przestać o tym myśleć, tylekroć kończymy, wpatrując się w tę lukę, jakby na świecie nie istniało nic bardziej wartościowego, w co można by się patrzeć. I w tym cały sęk – to nasze epicentrum. Jak jądro w atomie, które skupia całą energię wokół siebie. Jak atom na funkcjonować, jeśli zabraknie tego, co je podtrzymuje? Rozpada się, to logiczne z każdego możliwego punktu widzenia. I my też się rozpadamy. Ostatnie dwa wersy stanowią kwintesencję tego, co chcę przekazać – stanowią moje motto życiowe. Chodzi o to, by ŻYĆ, a nie tylko ISTNIEĆ bądź EGZYSTOWAĆ, bo choć synonimiczne, te słowa znaczą zupełnie coś innego. Oznacza to mniej więcej tyle, że człowiek nie może w pełni przeżyć swojego życia, jeśli nie dzieli go z innym człowiekiem. Mowa tutaj o miłości bądź nawet przyjaźni – rodzaju bliźniaczej duszy, w którą przelewasz część swoich emocji, uczuć, zmartwień bądź uciech. To jak pędzelek zanurzony w akwareli, przesuwany po płótnie Twoją ręką, której pomaga malować ktoś inny. Tak, by obraz był kompletny, pozbawiony smutnych, szarych plam - dziwnej pustki z rodzaju tych, które zajmują w sercu najwięcej miejsca.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! :)
Czasami jedno pozytywne słowo dodaje skrzydeł gdy już chęci brak...

W wolnej chwili na pewno Was odwiedzę.
Jeżeli blog trafi w moje gusta - dodam do obserwowanych ;)

Pozdrawiam!