UWAGA! Zmiana w rozdaniu! Ważne! Uzupełnij swoje zgłoszenie! Loterie pod lupą Izby Celnej!

Dzień dobry.

Dzisiejszy dzień nie należy do najlepszych. Problemy osobiste ciągle się piętrzą , humor nie dopisuje ani trochę to dodatkowo dzisiaj dowiedziałam się, że rozdania w formie losowania są zakazane na blogach. Jeśli nie chce się mieć problemów, wizyty i kary od Izby Celnej to trzeba organizować jedynie konkursy, w którym macie odpowiedzieć na jakieś pytanie lub przesłać zdjęcie.Tutaj podaję Wam link, w którym przeczytacie dlaczego musiałam zmienić rozdanie na konkurs [KILK]. Radzę przeczytać całość i szczególnie polecam to osobom, które organizują rozdania na swoich blogach!

Osoby, które już wzięły udział i zgłosiły się pod postem konkursowym, prosiłabym o pozostawienie odpowiedzi pod swoim komentarzem w poście konkursowym: TUTAJ

Pytanie brzmi: "Za co lubisz markę Makeup Revolution?"

Osoby, które nie dodadzą odpowiedzi niestety będę musiała wykluczyć z rozdania. Life is brutal... Nie chcę ściągać na siebie problemów więc niestety rozdanie zamienia się na konkurs.

Tak więc zachęcam osoby, które zgłosiły się już o dodanie odpowiedzi. Przypominam, że konkurs trwa do 9 czerwca więc macie dużo czasu na uzupełnienie brakujących danych :)

Ps. Przy następnym konkursie zgłoszenia będę przyjmować już tylko poprzez formularz by chronić Wasze dane. Teraz jak wiecie jest również afera o wykorzystywanie adresów e-mail przez firmy, które wysyłają spam. 
Ech... coraz więcej pułapek na blogach :(

Pozdrawiam :)

Komentarze

 1. oo dobrze wiedzieć. ja na razie konkursów nie organizuję, ale jak będę chciała to będę o tym pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka wiedza zawsze może przydać się na przyszłość :)

   Usuń
 2. oo nawet nie wiedziałam, muszę o tym pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie wiedziałam - czytałam kiedyś tylko pogłoski ale jest to informacja sprawdzona więc na przyszłość trzeba uważać ;)

   Usuń
 3. Rozdania może nie tyle nie są nielegalne co trzeba je po prostu zgłosić do Izby Celnej i wnieść odpowiednie opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci za poprawienie mnie :) Oczywiście miałam to samo na myśli ;)
   Wątpię by teraz ktokolwiek decydował się na opłacanie pozwolenia na przeprowadzenie losowania na swoim blogu :P

   Usuń
 4. Kurcze, będę to miała na uwadze przy następnym rozdaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. jeju czego to nie wymyślą.. dobrze wiedzieć, bo niedługo będe organizować rozdanie. chociaż i tak miałam w planach zrobić pytanie konkursowe..

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze wiedzieć. U mnie tez dzien pod psem:(

  OdpowiedzUsuń
 7. :/ Czego to nie wymyślą. A jak się pisze w regulaminie, że nie podlega tej ustawie, to co? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrafię odpowiedzieć czy jak się napisze w regulaminie, że nie podlega ustawie czy to coś pomoże. Zależy kto o tym decyduje a wydaje mi się, że dyrektor IC a nie my osobiście. Wiesz... lepiej zawsze dmuchać na zimne.
   Tutaj wklejam Ci część tekstu ze strony http://www.skuteczniwsieci.pl/zasady-organizowania-konkursow-na-facebooku/ : "Ustawa mówi jednoznacznie, że w przypadku gier losowych, nawet takich w których wygrana jest symboliczna, należy zdobyć odpowiednie dokumenty zezwalające na taką działalność. Cała procedura kosztuje kilka tysięcy złotych, a przejście przez nią jest koniczne aby taka akcja marketingowa była legalna. Tymczasem zarówno na Facebooku jak i ogólnie w internecie, można znaleźć całą masę nielegalnie przeprowadzanych loterii. Większość osób, która je tworzy nie zna przepisów powyższej ustawy i ślepo kopiuje pomysły przygotowane przez inne osoby, nie przypuszczając nawet, że łamią prawo. Wykrywalność i karalność tego typu przestępstw jest znikoma i dotyczy najczęściej dużych podmiotów gospodarczych. Jednak nie zmienia to faktu, że takie działanie jest nielegalne i może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. Jeżeli chcesz uniknąć formalności związanych z organizacją loterii lub nieprzyjemności dotyczących złamania zasad ustawy o grach hazardowych, zrezygnuj z pomysłów, w których wygrana zależy od czynników losowych. Przykładem loterii jest zabawa, w której wyłonienie zwycięzcy polega na wylosowaniu go z puli wszystkich osób biorących udział. Tymczasem mała zmiana, w ramach której zwycięzca zostaje wybrany na podstawie określonych wcześniej kryteriów wyboru powoduje, że nie mówimy już o loterii, a konkursie. Konkurs, który nie nosi znamion gry losowej czyli taki, w którym wygrana nie zależy od czynników losowych nie musi być nigdzie zgłaszany, nie wymaga żadnych zaświadczeń ani opłat."

   Usuń
 8. Z tego co wiem to wystarczy umieścić w regulaminie rozdania adnotację:
  Rozdanie nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzę wszystkim powodzenia.
  Bardzo ważna informacja, będę to miała na uwadze, gdy będę chciała coś zorganizować u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydaje mi się, że ten przepis obowiązuje, jeżeli udział w rozdaniu wymaga jakiegokolwiek wkładu finansowego - np zakupu losu lub konkretnego produktu. Ale głowy nie dam, więc niech się ktoś mądrzejszy wypowie ;) Swoje zgłoszenie uzupełniłam. Następne rozdanie u mnie równiez będzie konkursem.

  OdpowiedzUsuń
 11. no łądnie a ja mam rozdanie do 10 tego ojoj

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! :)
Czasami jedno pozytywne słowo dodaje skrzydeł gdy już chęci brak...

W wolnej chwili na pewno Was odwiedzę.
Jeżeli blog trafi w moje gusta - dodam do obserwowanych ;)

Pozdrawiam!